20 Ağustos 2011 Cumartesi

Salon dekorasyonu için öneriler


Yaşadığımız yerin kimliğini en çok salonlar yansıtır...

Evin merkezi salonlar eskiden sadece misafirlerin ağırlandığı mekanlardı. Bugün ise ailenin tüm ihtiyacını karşılayan ana yaşam alanlarına dönüştüler. Salon düzenlemesinde karar vermekte zorlananlar için bir başucu rehberi olan bu yazımızı okuyun.


SICAK RENKLER

Kanepeden aksesuara bu sezon canlı renkler çok moda. Bu renkleri salonunuzda dengeli bir biçimde kullanarak sıcak ve samimi bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Mekanı güzel gösteren en önemli şeylerden biri stildir; sert hatları yumuşatmak için yuvarlak aydınlatmalar ve orta sehpalar kullanabilirsiniz.

Daha fazlası içinse dokunma hissi uyandıran halı ve tül perdelerden yararlanın.

AĞIRBAŞLI VE SADE

Kalabalıktan ve canlı renklerden hoşlanmayanlar için salon düzenlemesinin en kısa yolu gri, bej, kahve ya da siyah tonlarda koltuk ve modüler kanepelerdir.

Modüler bir kanepeyle birlikte kullanacağınız alçak bir sehpa, puf ya da tabure dekoratif olduğu kadar fonksiyonuyla da iş görür.

Tüm bu birlikteliğe monokrom renklerde ve özgün formlarda ışıltılı aksesuarlar ekleyerek şıklığınızı tescilleyebilirsiniz.

İDDİALI BEYAZ

Bulunduğu her ortama ayak uyduran beyaz yarattığı sonsuzluk duygusu ile mekanları olduğundan hem daha geniş, hem de daha çarpıcı kılar.

Beyazı, avangard bir mekan yaratmak için koyu renklerle birlikte kullanabilirsiniz.

Eğer klasik bir etki yaratmak istiyorsanız, dore ya da gümüş tercih etmelisiniz.

Neşeli bir mekan yaratmak için beyazı, canlı ve parlak sıcak tonlarla birleştirin.

1 yorum:

belguzaranne dedi ki...

hayırlı aşamlar sevgıler